Rykowisko na Węgrzech.

2011.09. - Węgry, Kaposvár

Organizator polowania to Firma Pana Miklosa Pintera o nazwie "Elite Hunting Service Kft". Polowaliśmy w dwóch obwodach łowieckich w okolicy Kaposvar.
Były to obwody Koła Łowieckiego „Kosuth” z miejscowości Kutas, a drugi należał do JAKO i Gegend. Prezesem pierwszego był i jest nadal Atilla Tallian, a drugiego Otto Orban.
Do domku myśliwskiego Koła Łowieckiego „Kosuth” dotarliśmy późnym popołudniem.
Kwatera położona w głębi lasu, teren bardzo pięknie utrzymany. Niedługo potem dojechali podprowadzający. Oprócz nas polowali inni obcokrajowcy, jeden myśliwy z Niemiec i dwóch z Włoch. Polowanie rozpoczęliśmy od rannego wyjścia 10 września.
Już na tym pierwszym wyjściu strzeliłem byka którego jednak nie doszliśmy. Po kilku godzinach psy ruszyły go w gęstych zaroślach nad kanałem, nie było możliwości dostrzelenia i byk uszedł w ogromny łan kukurydzy. Kilka tygodni później, podczas zbioru kukurydzy bardzo uszkodzona tusza byka wraz z wieńcem została odnaleziona. Nie było żadnych wątpliwości, że to ten byk. 25 października Miklos Pinter przywiózł spreparowany wieniec do Gal pod Budapesztem i tam go odebrałem.
Razem nasza grupa pozyskała trzy byki.